Rzeszów

Rzeszów to główny ośrodek administracyjny, przemysłowy i akademicki w Polsce południowo-wschodniej. Miasto liczy prawie 200tys mieszkańców i jest stolicą województwa podkarpackiego.

W ostatnim czasie utworzony został Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny ukierunkowany na przemysł wysoko technologiczny oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna Rzeszów-Dworzysko, będąca podstrefą SSE Euro-Park Mielec. Założeniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest stworzenie sprzyjających warunków rozpoczęcia działalności gospodarczej dla przedsiębiorstw stosujących innowacyjne technologie.

Tereny przemysłowe, zaplanowane do objęcia przez SSE w obecnych granicach miasta Rzeszowa obejmą w sumie 180 ha powierzchni. Teren ten położony jest w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka. W najbliższej przyszłości w tym rejonie przebiegać będą realizowane obecnie: autostrada A4 oraz droga ekspresowa S19.

Rzeszów jest ośrodkiem przemysłowym w którym rozwija się produkcja sprzętu domowego, przemysł spożywczy, odzieżowy, budowlany, meblarski i telekomunikacyjny, natomiast najlepiej rozwinięty jest tutaj przemysł lotniczy oraz farmaceutyczny.

 
 

Altum Vident Twoim partnerem w Polsce.

Twoim partnerem w biznesie.